Прилепчани уапсени во Битола – кај нив биле пронајдени наркотични средства

На 01.09.2023 во 17.10 часот на ул.„Широк Сокак“ во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода С.Б.(28) од Прилеп, со живеалиште во Битола, затоа што кај него биле пронајдени и одземени марихуана и предмет со остатоци од марихуана.

Истиот ден во 23.30 часот на ул.„Мордо Нахмијас Лазо“ во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода Р.Ш.(37) од прилеп, со живеалиште во Битола, затоа што кај него била пронајдена и одземена бела прашкаста материја.

По целосно документирање на случајевите ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи