Синоќа санкционирани 17 возачи под дејство на алкохол во Прилеп


Во текот на изминатата вечер (01/02.09.2023) во периодот од 20.00 до 04.00 часот на подрачјето на Прилеп спроведена е акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол.

При контролата санкционирани се 17 возачи . За време на контролата биле санкционирани и 8 други видови прекршоци.

Акциските контроли продолжуваат и во наредните денови. Од МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и сите да придонесеме за безбедност во сообраќајот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи