Одличен викенд за ЏК Сеишин – освоени повеќе медали на различни натпревари

Викендов членовите на ЏК Сеишин-Прилеп се бореа на 2 фронта.

Во Пеќ, Косово, членот на ЏК Сеишин и репрезентативец Кристина Мантароска, во категорија -63 кг, во рамките на сениорската репрезентација го освоија третото место во екипна конкуренција со што се здоби со бронзен Балкански медал

Втората екипа настапи на силниот Меѓународен Турнир “Алексинац Опен- 2023” во Алексинац, Србија, каде учество зедоа 350 натпреварувачи од 54 клубови од 6 држави.

Освоени се 3 медали и тоа:

  1. Теа Настоска 1 во Место
  2. Тамара Илиоска 3-то место
  3. Немања Џагадуроски 3-то место

Останатите членови ( Теона Настоска, Елеонора Илиоска, Теодора Илиоска и Благојче Мантароска)  прикажаа одлични борби, но не успеаја да изборат место на пиедесталот.

Со ова ЏК Сеишин-Прилеп и официјално  ја започна втората полусезона натпревари.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи