Бесплатен влез во сите поставки на НУ Завод и Музеј – Прилеп по повод „8ми Септември – Денот на независноста“


По повод одбележувањето на државниот празник 8ми Септември – Денот на независноста“, НУ Завод и Музеј – Прилеп  известува дека ќе бидат отворени сите поставки на НУ Завод и Музеј-Прилеп со слободен влез за посета од 09:00 часот, без надомест.

  • Археолошкатa поставка
  • Етнолошката поставка
  • Галеријата на икони
  • Роднокрајното музичко творештво
  • Музејот за тутун
  • Меморијалниот Музеј 11 ти Октомври 1941 г., Участак

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи