Предавање на д-р Зоран Крстевски во организација на ДНУП

Друштвото за наука и уметност Прилеп организира предавање, кое ќе биде одржано од страна на универзитетскиот професор по филозофски науки д-р Зоран Крстевски. Професор д-р Крстевски ќе зборува на тематски содржини од неговите книги „ПАТОТ НА КАРМАТА“ и „ИСЦЕЛУВАЊЕ НА ДУШАТА“.

Предавањето ќе се одржи утре, 7 ми септември, во ЈОУ Градска библиотека „Борка Талески“ – Прилеп со почеток во 18.00 часот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи