„Македонци, ќе ве убиеме“ – антимакедонски пораки испишани на мостот „Око“


„Македонци, ќе ве убиеме“, „Голема Албанија“ и други антимакедонски пораки, пораки против Србија и пораки со навредлива содржина се испишани на мостот „Око“ во центарот на Скопје.

Од МВР велат дека веќе го документирале случајот и работат на негово расчистување.

„Во врска со графитите на мостот „Око“, добиена е пријава во СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот“, кратко соопштија од Министерството за внатрешни работи за оваа провокација и за повтореното бескрупулозно уништување на пешачкиот мост кој ги користат граѓаните и туристите кои го посетуваат Скопје.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи