Џудо Федерацијата на Македонија доби пофалница за посебен придонес во афирмацијата на Крушево во областа на спортот


По повод празникот 8-ми Септември, денот на ослободувањето на град Крушево и денот на Независноста на Македонија, Општина Крушево одржа Свечена Седница на Советот на Општината.

На седницата на ЏФСМ и беше доделена ПОФАЛНИЦА, ЗА ПОСЕБЕН ПРИДОНЕС во Афирмацијата на Општината Крушево во областа на спортот, за успешно организирање на Балканско Првенство во џудо за Кадети-ки.

Во името на Џудо Федерацијата на Македонија, наградата ја прими Селекторот на Ветераните Г-ин Киро Здравески.

 

 

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи