ВИДЕО – Гори ридот Маркови Кули – пожарот го гаснат екипи на ТППЕ и вработени во Македонски Шуми


Гори ридот Маркови Кули. Во моментов екипи на ТППЕ Прилеп и вработени во Македонски Шуми се обидуваат да го изгаснат огнот. Засега не се знаат причините за пожарот, ниту од каде тој започнал.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи