ВИДЕО – Инвестиции во ООУ „Кочо Рацин“ за година и половина


Инвестиции во ООУ „Кочо Рацин“ за година и половина.

 1. Санација на подовите во ходниците на прв и втор спрат
 2. Санација на подовите во училниците на прв спрат
 3. Реконструкција на одводната мрежа на лева вертикала од санитарните јазли
 1. Промена на:
 • подни плочки
 • санитарии
 • одводна мрежа
 • електрична мрежа
 • промена на плафони на прв и втор спрат
 1. Уредување на тоалет за деца со посебни потреби
 2. Естетско уредување на ходниците во училиштето
 3. Паноа по ходниците за изложување на изработки на ученици

 

8. Набавка на канцелариски мебел:

 • бироа
 • шкафови
 • столици

 

 

 1. Набавка на информатичка и видео опрема
 2. Набавка на 4 смарт панели
 3. Набавка на 2 смарт табли
 4. Набавка на разглас
 5. Набавка на 8 лаптопи и печатачи
 6. Комплетно опремување со нови комјутери и монитори на Kабинетот по информатика
 7. Вградување на водоводна инсталација во Kабинетот по физика
 8. Обнова на инвентар во Kабинетот по германски јазик
 9. Естетско уредување на Kабинет по англиски јазик
 10. Естетско уредување на Kабинет по македонски јазик
 11. Набавка на машина за чистење на подови
 12. Набавка на татами за малата спортска сала
 13. Малтарење и естетско уредување на оградниот ѕид

Вкупно инвестирани – 4.660.000 денари.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи