ВИДЕО – Ковачевски одговори кој е „Дарт Вејдер“ на македонското правосудство

Премиерот Ковачевски на новинарско прашање одговори кој е Дарт Вејдер на македонското правосудство.

„Јас ќе оставам на имагинацијата, на креативноста, меѓутоа и на истражувачкиот потенцијал на нашите новинари да се навратат 15-тина години во нашиот правосуден систем, да видат како се менувани одредени закони, како се монтирани одредени процеси и тогаш ќе можат многу лесно да го идентификуваат кој е Дарт Вејдер на македонското правосудство, кој потекнува од комунистичкото време“, рече Ковачевски.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи