ВИДЕО – Со видео од гаснењето на пожарите во долненско ТППЕ Прилеп ја честита 100 годишнината на македонската авијација


Од ТППЕ Прилеп ја честитаат 100 годишнината на македонската авијација со видео на кое се гледа огромната воздухопловна поддршка која пожарникарите ја добија во последниов период од страна на армиските и полициските хеликоптери, како и специјалните авиони за гаснење на пожари „Ер трактор“, при гаснењето на пожарите во Општина Долнени. Од ТППЕ Прилеп велат дека имаат безрезервна поддршка од нашите воздухопловни сили.

Командирот, Христијан Момироски, ни изјави дека дури вечерва прилепските противпожарни екипи се враќаат од долненско после цели 7 дена борба со пожарите. Прилепските пожарникари беа на терен буквално 24/7 и дење и ноќе. Сите пожари во Општина Долнени вечерва се конечно изгаснати.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи