Признанија за 12 спортски работници од Прилеп за нивниот долгогодишен придонес за развојот на спортот


Денеска на тениските терени на клубот „Прилеп“, Здружението на спортски ветерани од Прилеп им додели признанија на 12 спортски работници, за нивниот долгогодишен придонес за развојот на спортот во Прилеп. Признанијата им ги подели сегашниот претседател на Здружението, Трајче Зулјамоски.

Признанија добија:

Ѓоре Наумоски, Илинка Магдеска, Петар Чешелкоски, Владо Мирчески, Борче Тодороски, Борис Митрески, Глигор Локвенец, Миле Велкоски, а додека од оправдани причини не беа присутни Менче Конеска, Славчо Димитриоски, Тома Јакимоски и Борис Какароски, кои признанијата ќе ги подигнат дополнително.

Ѓоре Наумоски

 

Признание доби и Илинка Магдеска, но не беше во можност самата да го подигне 

 

Петар Чешелкоски

 

Владо Мирчески

 

Борче Тодороски

 

Борис Митрески

 

Глигор Локвенец

 

Миле Велкоски

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи