Швајцарски државјанин приведен во Прилеп

Полицијата вчера го привела С.Ј од Швајцарија поради прекршок на Законот за странци.

„На 17.09.2023 во 21.45 часот во Прилеп, од полициски службеници од Одделението за прекуграничен криминал, миграции, странци и реадмисија Прилеп бил приведен С.Ј.(28) од Швајцарија, поради сторен прекршок по чл.218 ст.8 од Закон за странци“, информираат од МВР.

Тој бил задржан во полициска станица по што ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи