Две каснувања од кучиња скитници во Прилеп во ист ден

На 18.09.2023 во ОВР Прилеп, Б.М.(76) од Прилеп пријавил дека во близина на поранешната фабрика Металец во Прилеп бил каснат од куче скитник.

Истиот ден во ОВР Прилеп, З.П.(67) од Прилеп пријавил дека на ул.„Трајко Николоски“ во Прилеп бил каснат од куче скитник.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи