Со бесплатен јавен градски превоз во петок Општина Прилеп се приклучува кон одбележувањето на Европската недела на мобилност

Општина Прилеп се приклучува кон одбележувањето на Европската недела на мобилност под мотото „Движи се рационално, штеди енергија“. Со единствена цел, што помалку користење на автомобилите и позитивно влијание врз заштитата на животната средина, заедно со ЈП ПУП обезбеден е БЕСПЛАТЕН Јавен градски превоз за сите граѓани на општина Прилеп во петок, на 22.09.2023.

„Апелираме што повеќе граѓани да ја искористат можноста да го искористат Јавниот превоз и барем на еден ден да ги оставиме автомобилите“, велат од Општина Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи