Боево гаѓање на „Леково“ во недела – забрането движење во реонот

Од МВР известуваат дека на 24.09.2023 со почеток од 08.00 до околу 12.00 часот на место викано „Леково” – прилепско,  ќе се спроведе боево гаѓање од страна на припадниците на резервниот состав на полицијата.

Се замолуваат граѓаните во наведениот период да не се движат во тој реон, односно во непосредна близина на стрелиштето.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи