Два ер-трактори го гаснат пожарот кај селата Слепче и Гостирaжни во О. Долнени


Два ер-трактори на Дирекцијата за заштита и спасување дејствуваат на пожарот во Општина Долнени, кај селата Слепче и Гостирaжни. Пожарот е поделен во два крака кои се движат кон густа и уредена шума на Велешка територија од едната страна и селото Црнилиште Прилепско на другата страна.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи