Учениците од ООУ „Кочо Рацин“ го одбележаа Светскиот ден без автомобили


Со вело тура низ прилепските улици учениците од ООУ „Кочо Рацин“ го одбележаа Светскиот ден без автомобили.

„Ова е наш придонес кон здравјето, културата и природата. Ние, учениците од 4а и 4б одделение возбудени, насмеани и задоволни покажавме дека умееме за момент да ги потсетиме сите да запрат со своите автомобили и да покажат дека природата заслужува почит, разбирање и грижа“, велат учениците од ООУ „Кочо Рацин“ од Прилеп.

Тие искажаа и благодарност до ОВР Прилеп, Одделението за безбедност во патниот сообраќај, како и до сите родители кои со своето присуството ги поддржаа и го направија овој настан ден за памтење.

 

 

 

 

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи