ВИДЕО – Огромен пожар во атарот на с. Мало Рувци


Во атарот на прилепското село Мало Рувци попладнево се појави огромен пожар. Гори сува трева, а на места и борова шума. Огнот е проширен на голема површина, екипите на ТППЕ Прилеп се излезени на теренот. Повеќе инормации се очекуваат подоцна.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи