ВИДЕО – Јовчески: За кружниот тек кај Тинекс имаме 5 мил. денари, тендерот се поништи бидејќи најниската понуда беше повисока


За кружниот тек кај Тинекс Оптшина Прилеп има одделено 5 милиони денари. Распишаниот тендер се поништил бидејќи најниската понуда била повисока од оваа сума.

„Оние средства кои што ги имавме со буџет одредено, самото тендерирање ги надмина границите и затоа мораше да објавиме нов тендер, кој се надевам ќе биде во границите на средствата и можностите за да може потенцијален изведувач успешно да го добие. Колку што имам информација, најниската постигната цена била 6 милиони и 200-300 илјади, а Општината имаше буџет од 5 милиони денари“, рече Јовчески.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи