Бидете дел од „Че Трчаме!“ – трки на 5 и 10 км. како и детска трка на 22.10. во Прилеп


Оваа година на 22-ри Октомври за првпат во Прилеп ќе се одржи спортски настан под слоганот „Че Трчаме!“. Ќе има трки на 5 и 10 километри како и детска трка. Организаторите велат дека целта на настанот била да се создадат здрави навики и да се зајакне спортскиот дух во Прилеп и Македонија

„На овој настан очекуваме повеќе од 1.000 пријавени учесници на трката. За победниците во четирите категории се обезбедени награди во висина од 150.000 денари и многубројни подароци од пријателите на трката. Трката ќе се трча низ центарот на Прилеп, настанот ќе започне од 8:30 часот со детската трка и продолжува со трките на 5 и 10 километри. За време на целиот настан ќе има музичка програма и дружење со пријателите и спонзорите на трката. Сите детали околу трката може да се видат на нашите социјални мрежи:
https://fb.com/cetrcame , https://www.instagram.com/cetrcame. Но и на нашата страна каде што исто така може да се пријават сите заинтересирани: https://runnerspot.com/event/CeTrcame “, велат од организацијата на „Че Трчаме!“.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи