ВИДЕО – Најубавиот училишен двор во Прилеп – ООУ „Климент Охридски“ доби уште еден прекрасен парк


Конечно се реализираше последниот парк во ООУ „Климент Охридски“ Прилеп. Со тоа ова училиште со сигурност може да се каже дека го има најубавиот уреден училишен двор во Прилеп.

Ако наутро се будиш без цел, подобро врати се назад на спиење. Задоволството лежи во напорот,а не во постигнувањето. Целосниот напор е целосна победа“, велат од ООУ Климент Охридски – Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи