Годишен концерт на октет Прилеп во Цепенков

Денес во Центарот за култура „Марко Цепенков“ октетот Прилеп ќе го одржи својот годишен концерт, на кој што публиката ќе биде во можност да го слушне нивниот репертоар на македонски народни песни.

Покрај октет Прилеп, како нивни гости на овој концерт ќе настапат и Миле Кузмановски, Белинда Ристеска и Викторија Георгиоска.

Концертот започнува во 19:30 часот, ќе биде во големата сала, а влезници по цена од 100 денари може да се набават на телефонскиот број  078 664 701.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи