„Лена и Владимир“ – најновиот македонски филм денес во кино Мис Стон

Денес од 19.30 часот во кино Мис Стон премиерно ќе биде прикажан најновиот македонски филм „Лена и Владимир“.

Податоци за филмот:

Режија: Игор Алексов

Улоги: Тони Наумовски, Сара Климоска, Дениз Абдула, Петар Мирчевски, Благоја Чоревски, Петре Арсовски

Времетраење: 95 минути
Земја: Македонија, Србија
Жанр: Трилер, драма

Судбината спојува двајца бегалци, Владимир, 40-годишен маж кој ја изгубил сета своја љубов и Лена, 16-годишна девојка која никогаш немала љубов. Тие си помагаат еден на друг да ја откријат љубовта кон животот.

Влезниците ќе се продаваат  на билетарницата од киното од 10 до 13 часот и два  часа пред почетокот на проекцијата.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи