Обновени сите училници за второ и трето одделение во ООУ „Климент Охридски“ во Прилеп

Конечно реализиран проектот за настава во современи услови во нашето училиште. Направени се сите училници за второ и трето одделение, објави денес директорот на ООУ „Климент Охридски“ во Прилеп, Ахил Јаков.

„Секој ученик има право да учи во современи и напредни училници,да има квалитетно образование а воедно да се чувствува како дома. Одиме чекор по чекор…

Исто така сакам да се заблагодарам на општествено одговорната фирма КДС „Кабелнет“ за нивната донација за комплетирање на овој проект.

И препорака до сите фирми, помагајте во образованието, вашиот влог во образованието е наш влог во иднината“, истакна Јаков.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи