ВИДЕО – Објавена програмата со настани по повод 3 Ноември


Хуманитарни концерти, турнири во шах, државно првенство во пинг-понг, изложби, ликовни хепенинзи се само дел од настаните кои ќе се случуваат во Прилеп во деновите кои доѓаат по повод денот на ослободувањето на Прилеп, 3 Ноември.

Погледнете ја целата програма.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи