Запленети 2 запрежни коли натоварени со нелегално исечени дрва во Прилеп

На 28.10.2023 во периодот од 14.00 до 22.30 часот на патот кој води кон манастирот „Св.Ѓорѓија“ во прилепско, при преземање службени задачи, полициски службеници од Полициската станица Прилеп пронашле две запрежни коли натоварени со бесправно исечени огревни дрва.

Дрвата и запрежните коли биле предадени на одговорно лице од ЈП Национални шуми-ПСШ Црн Бор Прилеп.

Се работи на расчистување на случајот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи