Поевтинување на дел од горивата од полноќ

Facebook
Twitter
Email
Print

Од полноќ следува намалување на малопродажните цени на дел од нафтените деривати.

Бензинот Еуросупер 98 и Еуродизел  од полноќ поевтинуваат за половина денар, а екстра лесното масло за домаќинство за денар и пол. Малопродажната цена на бензинот Еуросупер 95 не се менува, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

Литар Еуросупер 98 ќе се продава за 83,50 денари, Еуродизел за 81,50, а екстра лесното масло за домаќинство ќе чини 81,00 денар. За 0,883 денари се намалува цената на мазутот и еден килограм ќе изнесува 46,291 денари.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи