Владимир Трпаноски реизбран за претседател на Џудо федерацијата на Македонија

Викендов во Прилеп се одржа редовно изборно Собрание на Џудо федерацијата на Македонија.

На редовното изборно собрание г-дин Владимир Трпаноски е реизбран на фукцијата Претседател на Џудо федерацијата на Македонија на нов 4 годишен мандат.

Исто така на редовното изборно собрание на нов 4 годишен мандат избрани се нови членови на Извршниот и Надзорниот одбор на Федерацијата.

На претседателот, членовите на Извршниот и Надзорниот одбор  им посакуваме успешна и плодна работа во новиот мандат.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи