Едукативни работилници на МВР во средни училишта во Прилеп и Крушево

На подрачјата на секторите за внатрешни работи Битола, Охрид, Штип и Куманово вчера беа реализирани повеќе превентивно-едукативни активности посветени на децата од основните училишта.

МВР информира дека во средните училишта „Орде Чопела“ во Прилеп и „Наум Наумовски Борче“ во Крушево се реализирале едукативни работилници посветени на врсничкото насилство и едукативно предавање на темата „Кажи не на дрогата, да на животот“.

Покрај овие активности, на подрачјето на СВР Битола полициски службеници од Полициската станица за безбедност на сообраќајот при СВР Битола во централното подрачје на Битола реализира превентивни активност во насока на подобрување на безбедноста во сообраќајот „Не користи алкохол кога возиш“.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи