ВИДЕО – Јовчески: Рехабилитиравме 12 км. улици, продолжуваме понатаму со уште поинтензивно темпо


Се наоѓаме на Паркот на Револуцијата, а во непосредна близина имаме дел од проектот рехабилитација на улиците во нашиот град, конкретно на влезот во Прилеп од Битола, каде активности максимално и со една забрзана динамика ќе продолжат овие денови, рече Борче Јовчески, градоначалник на Прилеп.

„Ова е само половина од тој проект, од оние улици кои веќе 30-40 години не беа чепнати, сепак ние успеавме овие 12 километри да ги рехабилитираме и со истото темпо продолжуваме понатаму. Ова е само дел од сите активности и ветуваме дека со нашите идни проекти, веќе со завршетокот на оваа градежна сезона и почетокот на идната година ќе ги реализираме сите замислени проекти“, додаде Јовчески.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи