Поддржете го осмото издание на филмскиот фестивал „Winter Apricots“

Во тек се подготовките за осмото издание на интернационалниот фестивал на краток филм “Winter Apricots”, кој оваа година ќе се одржи од 14-ти до 16-ти декември во киното “Мис Стон“.

Организаторите најавуваат квалитетно и зрело издание на фестивалот, кој полека станува препознатлив на домашната и регионалната сцена.

На фестивалот во оваа фаза му е добредојдена и финансиска поддршка, која може да се оствари со донирање преку интернет кампањата на следниов ЛИНК.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи