Во 2 дена 3 каснувања од кучиња скитници во Прилеп

На 12.11.2023 во 16.40 часот во ОВР Прилеп, Ж.Д.(57) од Прилеп пријавила дека на ул. „Димо Наредникот“ била касната од куче скитник.

На 13.11.2023 во 12.00 часот во ОВР Прилеп, А.М.(31) од Прилеп пријавил дека на ул.„Браќа Ламески“ во Прилеп неговата малолетна ќерка била касната од куче скитник.

Истиот ден во 15.10 часот во ОВР Прилеп, М.М.(52) од Прилеп пријавила дека на ул. „11 Октомври“ во Прилеп била касната од куче скитник.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи