При претрес кај прилепчанец пронајдена воздушна пушка без потврда за поседување

На 13.11.2023 во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола – ОВР Прилеп, врз основа на наредба од Основен суд Прилеп, извршиле претрес во домот на П.Р.(57) од Прилеп. При претресот пронајдена била воздушна пушка без потврда за поседување.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи