Две неексплодирани гранати од Прва светска војна пронајдена на патот Прилеп – Битола

На 15.11.2023 во 10.40 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на патот Прилеп – Битола биле пронајдени две неексплодирани гранати.

Грaнатите биле подигнати од пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување Прилеп и било констатирано дека  станува збор за гранати од Првата светска војна.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи