Црна хроника во Прилеп – повеќе физички напади во еден ден

На 15.11.2023 во 11.30 часот во ОВР Прилеп, М.И. пријавил дека во населба „Тризла“  бил физички нападнат од три лица. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

На 15.11.2023 во 15.50 часот во ОВР Прилеп, 63 – годишна прилепчанка пријавила дека била физички нападната од нејзиниот син. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

На 15.11.2023 во 20.10 часот во ОВР Прилеп, А.К.(42) од Прилеп пријавил дека неговиот малолетен син бил физички нападнат од двајца малолетници, кои му се заканиле со остар предмет. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

На 15.11.2023 во 20.39 часот во ОВР Прилеп, И.В. од с.Беранци, прилепско, пријавил дека во с.Долно Српци бил физички нападнат од возач на автобус, со кој тој се превезувал. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи