Се изврши есенска дератизација во Крушево

Во Крушево се изврши акцијата за редовна есенска дератизација која се спроведува секоја година на територијата на општината.

Оваа иницијатива се реализира со цел уништување на штетните глодари и инсекти, но и како превенција од заразни болести.

Во таа насока, со дератизацијата беа опфатени околу 80 шахти, откако се спроведе претходно дезинфекција и дезинсекција.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи