Санкционирани 34 возачи под дејство на алкохол синоќа во Прилеп


Во текот на изминатата вечер  (18/19.11.2023) во периодот од 23.00 до 05.00 часот на територија на СВР Битола спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол.

„При контролата санкционирани се 59 возачи. Од нив 34 на територија на Прилеп, 15 во Битола, четири во Македонски Брод, три Крушево ,два во Ресен и еден во Демир Хисар . За време на контролата биле санкционирани и 33 други видови прекршоци. Акциските сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи“, велат од СВР Битола.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи