ВИДЕО – Им изгоре се што имаа, куќата и покуќнината – семејството Димоски од прилепско Сенокос моли за помош

  Им изгоре буквално се што имаа и печалеле со години. Огнената стихија за само половина час до темел го

Дознај повеќе

Неверојатен подвиг на прилепчанецот Владимир Јованоски – ги искачи Златоврв, Чуле и Козјак за само 6 часа и 30 минути

Прилепчанецот Владимир Јованоски викендов направи неверојатен подвиг искачувајќи ги трите најпознати прилепски планински врвови Златоврв, Чуле и Козјак за само

Дознај повеќе

ВИДЕО – WIK планира проширување на капацитети и зголемување на бројот на вработени

Вернер Шоер, план менаџер на германската инвестиција WIK лоцирана во ТИРЗ Прилеп, денеска истакна дека компнијата планира проширување на капацитети

Дознај повеќе

ВИДЕО – Царовска : Странските инвестиции го зголемуваат бројот на вработени, во овие компании работат 13.000 луѓе

Во изминатите 2 и пол години вложивме повеќе од 100 милиони евра директно во странските и во домашните компании, се

Дознај повеќе

Странскиот инвеститор „Гентерм“ по стапките на Преспанскиот договор ја стави „Северна“ во името

    Една од најголемите странски инвестиции од времето на владеење на поранешниот премиер Никола Груевски, прилепски „Гентерм“, го промени

Дознај повеќе

ВИДЕО – Апостолска: Клучката кај ТИРЗ Прилеп ќе биде готова по завршување на зимата

  Министеркaта без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска, по критиките дека сообраќајот на делницата Прилеп-Битола кај Технолошко индустриската зона

Дознај повеќе