Американски милијардер со 40 милиони долари ќе ги отплати студентските долгови на цела генерација

Роберт Ф. Смит, милијардер и еден од најпознатите афроамерикански добротвори, пристигна на колеџот Морхаус за да прими почесен докторат, кога

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien