Двајца аргентински капетани осудени на доживотен затвор за смртта на 30.000 лица

Двацата поранешни капетани на аргентинската морнарица Алфредо Асиц и Хорхе Едуардо Акоста осудени се на доживотна казна затвор поради злосторства

Read more

Нема преживеани во аргентинската подморница: Навлегла вода по што настанал краток спој во батеријата

Енрике Балби, портпаролот на аргентинската морнарица, изјави дека во подморницата „Сан Хуан“ навлегла вода низ цевка за вентилација, што предизвикало

Read more