Туск: Историјата на Балканот е подраматична од „Игра на тронови“

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, вчера во Бугарија на церемонијата по повод бугарското претседавање со ЕУ, испрати порака дека

Read more

Фицо: Балканот повторно гори, потребна му е европска перспектива

По разговорот со генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш, словачкиот премиер Роберт Фицо изјави дека е важно на некои држави на

Read more

Снежен бран го зафати Балканот, кај нас засега само дожд

Студено време со снежни врнежи го зафати северозападниот дел на Балканскиот Полуостров. Снегот предизвика проблеми во сообраќајот во Словенија, Хрватска

Read more