Заев: Ова е буџет кој гарантира домаќинско работење и финансиска стабилност на Македонија

Премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција го соопшти предлог-буџетот за 2018 година, откако синоќа Владата истиот го разгледа и го

Read more