Иванов: Богојавление е симбол на духовното раѓање и новиот почеток во животот на верникот

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, по повод големиот христијански празник Богојавление – Водици, упати честитка до поглаварот на Македонската

Read more

Унча Бојаџиески го фати Светиот крст во Крушево за Богојавление Водици.

Унча Бојаџиески го фати Светиот крст во Крушево за Богојавление Водици.   На фрлањето на крстот во Крушевско езеро оваа

Read more