Амбасадорот Гарет му врачил писмо на Заев со поддршка од Тереза Меј

Премиерот на Република Македонија претпладнево се сретнал со амбасадорот на Велика Британија во Македонија, Чарлс Гарет, кој на Заев му

Read more