Бензините и дизелот од полноќ поскапуваат за половина денар, екстра лесното за денар

Од полноќ поскапуваат нафтените деривати, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Цените на бензините и на дизелот се зголемуваат за половина

Read more