Спектакуларен грабеж во париски „Риц“: Упаднале вооружени со секири и украле накит вреден 4 милиони евра

Вооружени крадци извршија спектакуларен грабеж во парискиот луксузен хотел „Риц“ и однесоа накит во вредност од над четири милиони евра.

Read more