ВИДЕО: Гремио по третпат е шампион на Јужна Америка – лудо славење по улиците

Бразилскиот Гремио е победникот на Копа Либертадорес. Во реванш средбата од финалето на ова натпреварување, Гремио го совлада аргентинскиот Ланос

Read more