Одобрена екстрадицијата на Грујевски и Бошкоски, двајцата поднеле жалба до Врховниот суд

Судот во Солун ја одобри екстрадицијата на ексразузнавачите Горан Грујевски и Никола Бошкоски, кои се во притвор во Грција. Одлуката

Read more

Одлуката за екстрадиција на Грујевски и Бошкоски одложена за 5-ти јануари

Судот во Солун го одложи донесувањето на одлуката за екстрадиција на Горан Грујевски и Никола Бошкоски во Македонија за 5

Read more

Грујевски и Бошкоски побарале политички азил во Грција

Екс началниците на УБК, Горан Грујевски и Никола Бошковски, поднеле барање за политички азил во Грција, соопштија неофицијално адвокатите кои

Read more

Спасовски: Силна логистика за Грујевски и Бошковски

Двајцата контраразузнавачи кои беа уапсени во Грција со лажни бугарски пасоши имале голема логистичка мрежа во Македонија, тврди министерот за

Read more