Илјадници демонстранти на протестот против Трамп во Давос, пробиен и безбедносниот кордон

Илјадници анти-капиталистички активисти маршираа низ повеќе швајцарски градови синоќа во протест на најавената посета на американскиот претседател Доналд Трамп на

Read more